REHABILITACJA MEDYCZNA

Ośrodek rehabilitacyjny nawiązał współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Od teraz jest również możliwa e – rejestracja!

Świadczymy usługi rehabilitacyjne za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia

WAŻNE!

NOWE ZASADY DOTYCZĄCE REHABILITACJI

GODZINY OTWARCIA OŚRODKA MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ

  • KAŻDY PACJENT ZOBOWIĄZANY JEST MIEĆ MASECZKĘ 

Oferujemy programy terapeutyczne dla konkretnych jednostek chorobowych – proponowane przez certyfikowanych fizjoterapeutów.

Proponujemy Państwu diagnostykę fizjoterapeutyczną oraz kompleksową, szybką i skuteczną rehabilitację w zakresie:
ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, medycyny sportowej (urazy sportowe), leczenia bólów kręgosłupa i narządu ruchu, leczenia bólów migrenowych, gimnastyki indywidualnej w poszczególnych jednostkach chorobowych, z wykorzystaniem piłek, taśm, treningu stabilizacyjnego, zajęć profilaktyczno-leczniczych.

Stosujemy w leczeniu najskuteczniejsze metody i techniki fizjoterapeutyczne, bazujące na teorii osteopatii, Cyriaxa, Mulligana, McKenziego, Plaatsmana, PIR, PNF, neuromobilizacji, Kaltenborna, terapii czaszkowo-krzyżowej, terapii czaszkowo-twarzowej, manipulacji powięzi wg Stecco.

Metody rehabilitacji i terapii manualnej:
Metoda McKenziego, Metoda Mulligana, Metoda Kaltenborna-Evjentha, Metoda Ackermanna, Koncepcja Plaatsmana, Funkcjonalna osteopatia i integracja (FOIŽ), Kinesio taping, RRS (Rücken Reha System) – system stabilizacji kręgosłupa i stawów, PIR – technika poizometrycznej relaksacji,
Neurodynamika.

Terapię manualną uzupełniamy fizykoterapią oraz masażami leczniczymi.
Laser, Sollux, Światło spolaryzowane, Diatermia mikrofalowa, Ultradźwięki, Okłady cieplne, Krioterapia, Kąpiele wirowe, Pole magnetyczne, Prądy lecznicze.

Oświadcza się, że Ośrodek Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej Kumibex SP. ZO.O posiada podpisaną umowę z NFZ na świadczenie usług fizjoterapeutycznych.

FALA UDERZENIOWA

To nowoczesna, wysoce efektywna metoda leczenia zalety: metoda nieinwazyjna, całkowite bezpieczeństwo zabiegu, szybki i długotrwały efekt, krótki czas trwania zabiegu!

Skuteczna terapia bólu i powrót do sprawności. Fale uderzeniowe są falami akustycznymi przenoszącymi energię w bolące miejsce.

GŁĘBOKA OSCYLACJA – DEEP OSCILLATION – co ją wyróżnia?

– innowacyjna forma terapii opierająca się na przerywanym polu elektrostatycznym
– uzupełnia manualne metody terapii
– bezpieczna i dobrze tolerowana przez pacjentów
– może być wdrożona we wczesnym stadium choroby świeże urazy (stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia)
– wskazana w terapii pooperacyjnej także schorzeń nowotworowych (np. obrzęk limfatyczny po mastektomii)
– stosowana w przypadku ran, owrzodzeń, odleżyn praca przez opatrunek TEGADERM

DRENAŻ LIMFATYCZNY – co to jest?

Co to jest drenaż limfatyczny? Jest to masaż uciskowy, który zalecany jest szczególnie w czasie tzw. obrzęków limfatycznych. Jego zadaniem jest usprawnienie pracy układu krwionośnego, jak również limfatycznego. Masaż limfatyczny, w zależności od miejsca zmienionego chorobowo, może być wykonywany na różnych częściach ciała.

Na czym polega masaż uciskowy BOA?

MASAŻ BOA wykonuje się za pomocą specjalnie skonstruowanych rękawów wypełnionych powietrzem pod odpowiednim ciśnieniem. W efekcie dochodzi do powstawania fal, które w sposób delikatny ale skuteczny uciskają ciało. Stopniowe wypełnianie się mankietów (począwszy od części ciała położonych najdalej serca) przypomina ruchy rąk masażysty. Nacisk wywierany jest najpierw na stopy, potem łydki, kolana i pośladki – aż do talii.

TERAPIA TECAR

Sekret terapii za pomocą sprzętu Doctor Tecar tkwi w połączeniu fali radiowej z działaniem prądu zmiennego naprzemiennego. Terapia ta opiera się na oddziaływaniu ciepła na organizm, które powstając na poziomie komórkowym, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawia się ukrwienie i przyspiesza metabolizm tkanek poddanych zabiegowi. Terapia Tecar rozwiązuje problemy zdrowotne związane z chorobami kości, stawów, jak również urazami więzadeł oraz mięśni.

HYDROMASAŻ NA SUCHO  – ROBOT DO HYDROMASAŻU NA SUCHO AQUATIZER QZ-240

  • pierwsze i jedyne urządzenie wyposażone w 4 zrobotyzowane dysze naśladujące techniki klasycznego masażu leczniczego,
  • zautomatyzowane połączenie różnych technik masażu w ramach jednego zabiegu,
  • stabilizacja stóp za pomocą zmienno ciśnieniowych poduszek powietrznych gwarantującą prawidłowe ułożenie pacjenta w trakcie zabiegu,
  • funkcja automatycznego pomiaru wzrostu, dopasowująca obszar masażu indywidualnie do każdego pacjenta

1 MINUTA = 1,50 ZŁ
KARNET NA 60 MINUT DO WYKORZYSTANIA = 60 ZŁ

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

ZABIEGI FIZYKOTERAPEUTYCZNE:
GŁĘBOKA OSCYLACJA (ZABIEG)  40 zł
pakiet 10 zabiegów  300 zł
POLE MAGNETYCZNE 15 zł
ULTRADŹWIĘKI 15 zł
PRĄDY TERAPEUTYCZNE 15 zł
SOLLUX 15 zł
LASER 15 zł
KRIOTERAPIA MIEJSCOWA CO2 15 zł
DIATERMIA MIKROFALOWA 15 zł
SOLARIS ŚWIATŁO SPOLARYZOWANE 15 zł
OKŁADY Z CIEPŁA WILGOTNEGO 15 zł
WIRÓWKI MAGNEZOWE,
MAGNEZOWO – SIARCZKOWE
40 zł
WIRÓWKA NA KOŃCZYNY 30 zł
HYDROMASAŻ NA SUCHO  (1 minuta) 1, 50 ZŁ

 

REHABILITACJA POCOVIDOWA   100 zł
TERAPIA SUCHEGO IGŁOWANIA 100 zł
FALA UDERZENIOWA 60 zł
 – pakiet 5 zabiegów w serii na jedną okolicę ciała 250 zł
TERAPIA TECAR 60 zł
– pakiet 5 zabiegów w serii na jedną okolicę ciała 250 zł
MASAŻ LIMFATYCZNY z urządzeniem mechanicznym (BOA) 50 zł
– pakiet 10 zabiegów 400 zł
fala_2
fala_1
laser
lampy

Diagnostyka i leczenie kręgosłupa metodą McKenziego

Metoda McKenzie to mechaniczne diagnozowanie i leczenie (Mechanical Diagnosis and TherapyŽ – MDT) zaburzeń mechaniki kręgosłupa, w tym zespołów bólowych, oraz schorzeń stawów obwodowych i kończyn spowodowanych zaburzeniem mechaniki.
Twórcą metody jest nowozelandzki fizjoterapeuta Robin McKenzie, który od rozpoczęcia praktyki w 1953 w Wellington zainteresował się szczególnie leczeniem bólu kręgosłupa. Swoje badania i praktykę kontynuował w klinikach Cyriaxa, Stoddarda, Maitlanda, Maigne’a oraz Kaltenborna. Rozwijał i doskonalił swój system przez lata eksperymentów klinicznych z tysiącami pacjentów cierpiących na ostre bóle kręgosłupa i pokrewne symptomy.
Terapia według metody McKenziego bazuje na stosowaniu środków mechanicznych: ćwiczenia, odpowiednio dobrana pozycja statyczna, terapia manualna, które wpływają na poprawę mechaniki kręgosłupa lub stawów i tkanek okołostawowych kończyn.
Celem leczenia w metodzie Mckenziego jest nie tylko ograniczenie lub zlikwidowanie objawów bólowych, ale przywrócenie możliwie pełnej funkcji strukturom generującym ból, oraz zabezpieczenie przed nawrotami dolegliwości. U Pacjentów leczonych zgodnie z zasadami metody McKenziego, odsetek Pacjentów z nawrotem dolegliwości, jest zdecydowanie mniejszy, niż u Pacjentów, u których stosowano inne metody leczenia oparte na dozowaniu bodźców mechanicznych. Metoda ta wprowadza logiczny, spójny i jednoznaczny wzorzec mechaniczny kręgosłupa, oparty na wieloletnich badaniach biomechanicznych, fizjologicznych, neurologicznych i morfologicznych, pozwalający skutecznie rozpoznawać i leczyć dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Metoda Kaltenborna-Evjentha

To nowa koncepcja diagnostyczno-terapeutyczna mobilizacji stawowej połączonej z ruchem ciała. Polega ona na połączeniu ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę i ruchu czynnego wykonywanego przez pacjenta.

Metoda dr Ackermanna – strukturalna osteopatia, łagodna chiropraktyka

Pinopresura

Jest to metoda leczenia, która wpływa na odreagowanie psychologiczne jak i nerwowe. Działanie tej metody opiera się na wiedzy z zakresu elektryczności tkanek oraz zdolności samoleczenia organizmu ludzkiego.

Aurikuloterapia

Aurikuloterapia to forma akupunktury, która wpływa na leczenie szeregu nieprawidłowości w organizmie człowieka. Jest to metoda szczególnie skuteczna przy leczeniu problemów neurologicznych, krążeniowych oraz przy stanach nerwicowych i zaburzeniach snu

rehabilitacja-5
rehabilitacja-6
rehabilitacja-7

Metoda dr Ackermanna stworzona została przez Wilha P. Ackermanna i rozwijana po dzień dzisiejszy w Ackermann College of Chiropractic w Sztokholmie.
Metodę tę wyróżnia szybka i szczegółowa diagnostyka, a postępowanie diagnostyczne jest dokładne i precyzyjne.
Podstawą do leczenia są przemieszczenia zachodzące w obrębie miednicy i stawu krzyżowo-biodrowego. Poprzez złe ułożenie tych struktur względem siebie dochodzi na przestrzeni miesięcy czy lat do kolejnych przemieszczeń, tzw. kompensacyjnych w całym kręgosłupie, które mogą „przenieść” się również na stawy obwodowe, np. staw barkowy, kolanowy etc.
Każdy zabieg zostaje poprzedzony szczegółową diagnozą wstępną. Terapeuta dokonuje oceny stanu pacjenta na podstawie wywiadu, palpacji ustawienia (przemieszczeń) i funkcji poszczególnych stawów. Należy także ocenić wyniki badań radiologicznych.
Zastosowane wówczas efektywne techniki pozwalają na skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu.
Dzięki stosowaniu metody dr Ackermanna skutecznie leczy się m.in. bóle kręgosłupa, głowy, tułowia, kończyn etc.

Plaatsman Concept Manual Therapy – terapia manualna według koncepcji Plaatsmana

Koncepcja Plaatsmana narodziła się w Holandii i stanowi połączenie różnych metod terapii manualnej, m.in. Cyriaxa, Maitlanda, Kaltenborna – Evjenth, McKenziego, Mulligana, Butlera oraz wielu innych.
Specjalizuje się ona w diagnostyce oraz leczeniu dolegliwości stawowych, mięśniowych, a także pochodzących z układu nerwowego. Metoda ta nie skupia całej uwagi jedynie na objawach, lecz przede wszystkim na znalezieniu przyczyny leżącej u podstaw dolegliwości. Każda dysfunkcja analizowana jest przez logiczny system oceniania, który to pozwala na sprecyzowanie przyczyny danej dolegliwości. Jedynym sposobem pełnego powrotu do zdrowia jest wyeliminowanie pierwotnej patologii.
Koncepcja Plaatsmana ogromną uwagę poświęca również bezpieczeństwu, przez co ryzyko powikłań pozabiegowych zmniejsza się do minimum.

MASAŻE LECZNICZE:
MASAŻ LECZNICZY KRĘGOSŁUPA (JEDNEGO ODCINKA) 30 zł
MASAŻ LECZNICZY CAŁEGO KRĘGOSŁUPA 60 zł
MASAŻ LIMFATYCZNY PROFILAKTYKA I LECZENIE OBRZĘKÓW Z GŁĘBOKĄ OSCYLACJĄ 140 zł
MASAŻ LIMFATYCZNY PROFILAKTYKA I LECZENIE OBRZĘKÓW 100 zł
TERAPIA MANUALNA 130 zł
METODY: PNF, McKenzie, Mulligan, Stecco,
Kaltenborna, Czaszkowo – Krzyżowa, Wisceralna
Kinezyterapia indywidualna z terapeutą 50 zł
Kinezjotaping APLIKACJA 30 zł
 
Leczenie nietrzymania moczu 100 zł
 
PORADY LEKARSKIE:
REHABILITACYJNA, REUMATOLOGICZNA, INTERNISTYCZNA 150 zł
KONSULTACJA Z FIZJOTERAPEUTĄ 100 zł
DOPASOWANIE WKŁADEK „FORMTHOTICS 15 zł

Wkładki Formthotics™ to wkładki całą powierzchnią przylegające do stopy-przyleganie uzyskuje się w procesie termoformowania (kształtowania pod wpływem temperatury) produktu i dopasowania do stopy pacjenta. Wykonane z materiału Formax – wysokiej klasy opatentowanej poliolefinowej pianki o zamkniętej strukturze komórkowej, którą można formować termicznie. Jest łatwiej formowalna niż inne pianki i zachowuje nadany kształt dłużej, lepiej i dokładniej niż inne produkty ortopedyczne. Dzięki całkowitej styczności ze stopą wkładki Formthotics™dają najlepsze możliwe usprawnienie czynności neuromotorycznej i najlepszą kontrolę biomechaniczną.

Korzystając z dobrze znanych metod oceny-ruch stawu skokowo- piętowego, ustawienie, odporność na rotację zewnętrzną, sprawdzenie giętkości łuku podłużnego, badanie równowagi i stabilności stopy-lekarze mogą dokładnie ocenić wymagania pacjenta i stwierdzić, jakie zadanie ma spełnić ich wkładka Formthotics™.

WKŁADKI
LOV VOLUM 240 zł
STANDARD 190 zł
YOUTH (dla dzieci)  180 zł
COMFORT  180 zł
JUNIOR 150 zł